TELEFON

Galaxy S4’ün ayak sesleri

iPhone 5 duyurusu üzerinden henüz birkaç gün geçmişken, Apple’ın dişli rakibi Samsung boş durmadığını belli ediyor. The Korea Times’a konuşan ve kimliğinin saklı tutulmasını isteyen bir şirket yetkilisine göre Samsung’un yeni akıllı telefonu S4, Mart ayında piyasaya sürülecek.

 

Endüstri uzmanlarından farklı tepkiler alan yeni iPhone 5, bazılarına göre ciddi bir yenilik içermiyor. Fakat iPhone 5’in Samsung tarafından son derece ciddiye alındığına işaret eden bir gelişme yaşandı.

Apple’ın yeni telefonunu duyurmasının üzerinden henüz bir hafta bile geçmemişken, Samsung, resmen olmasa da yeni Galaxy S4 akıllı telefonunu ilk fırsatta tanıtacağını bildirdi.

The Korea Times sitesindeki bir habere göre, adının saklı tutulmasını şart koşan bir Samsung yetkilisi, iPhone 5’in baş rakibi olacak Galaxy S4’ün önümüzdeki yılın Şubat ayında Barselona’da düzenlenecek Mobil Dünya Kongresi’nde tanıtılacağını açıkladı. Açıklamada yeni akıllı telefonun en geç Mart ayında, tüm dünyada aynı anda piyasaya sürüleceği de vurgulandı.

Geçtiğimiz Mayıs ayında tüketicilere sunulan Galaxy S3’den dokuz ay sonra piyasaya sürülmesi planlanan LTE destekli yeni Galaxy S’in, iPhone 5’e ciddi bir rakip olması bekleniyor. Samsung özellikle Avrupa piyasalarında hızla pazar payını büyütüyor. Yeni akıllı telefonun, Samsung’un kendi Exynos uygulama işlemcisi ve dört çekirdekli yongalar içermesi bekleniyor.

Galaxy S4’ün ayrıca 5 inçlik bir OLED ekranla geleceği söylense de bu konusunun henüz tam olarak netlik kazanmadığı ekleniyor.

Samsung, popüler Galaxy S3’ün bu yıl sonuna kadar 30 milyon satış barajını geçeceği tahmin ediyor. Firma, ürünün şu andaki küresel satış rakamının 20 milyonu geçtiğini duyurmuştu.

Başa dön tuşu