Navturk ile yol sormaya, kaybolmaya son

ImageNavturk Navigasyon ile yol sormadan, kaybolmadan Türkiye'de istediğiniz her yere, istediğiniz her şekilde gidebileceksiniz. Navturk Navigasyon, 81 il ve 250 ilçe merkezini tüm sokak detayları ve ihtiyaç noktalarıyla sistemine dahil etti.

Özellikle değişen yollar, İstanbul'daki karışık kavşaklar ve sürekli değişen trafik yüzünden hepimiz mutlaka ilk kez gittiğimiz diğer yakadaki adresi bulmak için civarda bir kaç tur atarız. Kaybettiğimiz zaman, harcadığımız enerji ve yaşadığımız stres bütün keyfimizi kaçırır. Oysa şimdi NAVTURK ile daha kısa zamanda, adres sormadan, yanlış adreslere yönlendirilmeden, istediğiniz yeri elinizle koymuş gibi bulacaksınız.

Navigasyon; bulunduğunuz noktayı GPS aracılığı ile tespit ederek, sesli ve görsel yönlendirmelerle, hedefe doğru şekilde ulaşmanızı sağlayan sistemdir. Türkiye'de navigasyon denilince akla gelen ilk ve tek isim olan NAVTURK; yolların detaylarını, fiziki olarak kısıtlı yolları, otoban çıkışlarını, kavşakları, caddeleri, tek ve çift yön sokakları gösterir.

2001 yılında 15 mühendis tarafından kurulan NAVTURK;  tüm Türkiye'yi sokak  sokak dolaşarak 4 milyon kilometre yol yapmıştır. Bu büyüklük dünyanın etrafında 100 tur atmaya eşdeğerdir. Yapılan çalışmalar sonucunda, 500 bin kilometrelik sokak, cadde ve karayolunun haritası çıkarılarak; Türkiye'nin ilk ve tek navigasyon sistemi NAVTURK tarafından oluşturulmuştur. NAVTURK, ilk olarak, 2005 yılı Eylül ayında İstanbul'da gerçekleştirilen Cebit Fuarı'nda tüketiciyle buluşmuştur. Türkiye navigasyon pazarında  % 99 pay sahibi olan NAVTURK'un 50 binin üzerinde müşterisi bulunmaktadır.

NAVTURK ekipleri, değişen ve yeni yapılan yolları sisteme dahil edebilmek için çalışmalarını sürdürmektedir.  Dünya standartlarında olduğu gibi, Türkiye'de de yılda 2 defa güncellenen NAVTURK navigasyon sisteminin, "Navturk 2007" versiyonunda şu özellikler bulunmaktadır;

  • Türkiye'nin % 70'ini kapsar,
  • 40.000 yerleşim merkezi,
  • 700 bin km karayolu ile 81 şehire  ulaşım,
  • 37 il sokak detayları
  • 100 bin ihtiyaç noktası
  • Türkçe mönü ve Türkçe seslendirme
  • Ayrıca 17 dilde mönü ve sesli yönlendirme seçeneği

NAVTURK navigasyonun çözüm ortakları dünyada en çok tercih edilen, navigasyon alanında en iyi pazar oyuncularıdır. NAVTURK, Mio, HP, Siemens, Asus, Piranha, Aidata, Casper, Navitech, Gsmart, Nokia, Htc, I-mate  cihazları ile  Kia ve Ford otomobillerinde bulunmaktadır.

(*) NAVTURK, 2007 yılı sonuna kadar Türkiye'de 81 ili, 900 ilçeyi sokak detaylarıyla ve yeni ihtiyaç noktalarıyla tamamen kapsar hale gelecektir.

www.navturk.com

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu