DİĞERÜRÜN

Spor Tutkunlarına Özel Bir Cihaz: Galaxy Fit

Galaxy Fit’in teknik özellikleri

Samsung’un Unpacked 2019 etkinliğinde tanıttığı yeni giyilebilir cihazların arasında Galaxy Fit akıllık bileklik de vardı. Peki, sporcular odaklı geliştirilen Galaxy Fit, bizlere neler sunuyor? İşte karşınızda Samsung Galaxy Fit akıllı bileklik!

Bu yeni akıllı bileklik sağlık değerlerini ve günlük aktivitelerini takip etmek için akıllı saat yerine akıllı bileklik kullanmayı tercih edenlerin gözdesi olacak. Bisiklet sürme, koşma, yürüyüş gibi spor faaliyetlerini günlük rutininin bir parçası haline getiren herkes özellikle de profesyonel sporcular, Samsung Galaxy Fit sayesinde anlık aktivitelerini takip edebilecek.

Yeni bileklik her kullanıcıya hitap edebilmesi için son derece basit ve sezgisel bir ara yüz yerleştirmiş şekilde. Alarm, hava durumu gibi bilgiler, akıllı telefonla senkronize edilmiş şekilde gösterildiği gibi mesaj ve bildirimlerin de akıllı bileklik üzerinden kontrol edilebilmesi mümkün.

Akıllı telefonda bulunan Samsung Health uygulamasından kontrol edilebilen Galaxy Fit, 90’dan fazla etkinlikten birinin manuel seçimiyle birlikte aktivitelerinizi izlemeye başlıyor. Uyku analizi ve stres yönetimi özelliklere de sahip olan cihaz, 5ATM basınca kadar suya dirençlidir. Bu özelliği sayesinde cihaz, suyun altında da size eşlik edebiliyor. Cihazın siyah ve beyaz renk seçenekleri bulunuyor.

 Samsung Galaxy Fit

Galaxy Fit’in teknik özellikleri

Galaxy Fit’in kullanım kolaylığı ve işlevi kadar teknik özellikleri de dikkat çekiyor. Akıllı bileklik formundaki aktivite odaklı Galaxy Fit’in teknik özellikleri şunlar:

 • Ekran: 0,95 inç Tam renkli AMOLED 120 x 240 piksel
 • İşlemci: MCU Cortex M33F 96MHz + M0 16 MHz
 • İşletim sistemi: Realtime OS
 • Boyutlar: 18,3 x 44,6 x 11,2 mm
 • Ağırlık: 24g (kayışla)
 • Bellek: 512 KB dahili RAM, 2048 KB harici RAM, 32 MB harici ROM
 • Bağlantı: BLE
 • Sensör: Kalp Atış Hızı Monitörü, İvme Ölçer, Jiroskop
 • Pil: 120 mAh
 • Dayanıklılık: 5ATM’ye kadar su geçirmez, MIL STD 810G
 • Uyum: Samsung, diğer Android: Android 5.0 veya üstü, RAM 1.5GB üstü iOS 9.0 ve üstü

Galaxy Fit’in alt modeli Galaxy Fit-e

Lansmanda, Galaxy Fit’in alt modeli Galaxy Fit-e de tanıtıldı. Bu cihaz ise 0.74 inç, 64 x 128 piksel 193 ppi bir PMOLED bir ekrana; 4MB depolama alanına, Bluetooth bağlantı özelliğine sahip. 70 mAh bataryası olan cihazın 5ATM’ye kadar su geçirmez özelliği bulunuyor ve cihazda MIL-STD 810G seviye dayanıklılık bulunuyor.  Bu cihazın üst modeli olan Galaxy Fit için fiyat belirlenmiş olsa da Galaxy Fit-e’nin fiyatı henüz açıklanmadı.

Samsung Electronics CEO‘su ve BT ve Mobil İletişim Birimi Başkanı DJ Koh, Samsung Galaxy Fit ve diğer giyilebilir cihazlar için “Sağlıklı yaşam sürmenin öneminin arttığı günümüzde dengede kalmayı kolaylaştıran giyilebilir cihazlar, kendi kişisel sağlıklı yaşam yolculuğunuzda size eşlik ederek yaşantınıza kesintisiz şekilde uyum sağlayacaktır” açıklamasında bulundu.

 

Başa dön tuşu