ACCO Brands GVKD İle İlgili Araştırma Yayınladı

25 Mayıs 2018’de yürürlüğe giren ve yaklaşık bir yıldır dünyadaki tüm şirketleri etkileyen Genel Verileri Koruma Düzenlemesi (GVKD/GDPR) için öngörülen uyum süreci, 7 Nisan 2018’de sonlanacak. Her üç şirketten biri kişisel veri düzenlemeleri, yalnızca dijital veriyi kapsar şeklinde yanılgı içinde. Oysa GVKD , yalnızca dijital içerikleri değil, aynı zamanda basılı belgeleri de kapsıyor. ACCO Brands, tam da bu noktaya dikkatleri çekiyor.

Kağıt imha makineleri ve ofis malzemeleri üreticisi Rexel’in sahibi ACCO Brands, neredeyse tüm dünyayı etkisi altına alan GVKD ile ilgili gerçekleştirdiği araştırmayı yayınladı. Araştırma, bu kapsamda yer alan şirketlerin neredeyse yarısının güncel dijital güvenlik ilkelerine sahip olduğunu ancak yüzde 75’inin yazılı belgelerin imhasına yönelik bir çalışma gerçekleştirmediğini ortaya çıkardı.

Evrak imha makinelerinin gerekliliği

Almanya, İngiltere ve Fransa’dan altıyüz farklı ofis malzemeleri satın alma yöneticisinin neredeyse üçte biri, GVKD’nin yalnızca dijital belgeleri kapsadığını düşünüyor. Oysa basılı belgeler de GVKD kapsamına giriyor. Dolayısıyla kağıt imha makineleri firmalar için büyük önem arz ediyor. Bu noktada, mikro kesim ve çapraz kesim gibi yöntemlerle imha edilen evrakların bir araya getirilmesini imkansızlaştıran makinelerin gerekliliği ortaya çıkıyor. Bu noktada ACCO Brands, evrak yığınını imha etme kolaylığı sunan Auto+ Serisi ile çözüm sunuyor.

ACCO’nun sunduğu GVKD ile uyumlu bir diğer çözüm ise Leitz’dan geliyor. Açılımı akıllı (Intelligent) ve sessiz (Quiet) olan Leitz IQ serisi,kağıt sıkışma sorununa sessiz bir çözüm sunuyor.Leitz IQ serisi cihazlara öğütebileceğinden fazla kağıt koyulursa işlemi otomatik olarak durduruyor ve kağıtları yukarı çıkarıyor. Leitz IQ cihazları, modeline bağlı olarak 5 ile 20 sayfa kağıdı aynı anda imha edebiliyor.

19 – 21 Eylül 2018 tarihleri arasında bağımsız üçüncü taraf bir firma tarafından gerçekleştirilen araştırmada, çevrimiçi anket ile birincil kaynaktan elde edilen verilerle nicel araştırma metodu kullanıldı. İngiltere, Almanya ve Fransa’dan altıyüz farklı ofis ürünleri satın alma yöneticisi araştırmada yer aldı. Katılan şirketler KOBİ kategorisinde yer alıyor.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı