TELEFON

Samsung Galaxy S8 Tanıtımı [Canlı Blog]

Samsung’un yeni amiral gemisi telefonu Galaxy S8’in lansmanı tüm dünyada eşzamanlı olarak yapılıyor. İstanbul’daki tanıtım etkinliğinden canlı blog yayını yapıyoruz.

18:45 Telefonların fiyatları da açıklandı. S8’in fiyatı 750 dolardan başlarken, S8+’ın fiyatı 850 dolardan başlayacak. Telefonlar 21 Nisan 2017’de satışa sunulacak.

18:35 Samsung, yeni telefonunu donanımla olduğu kadar yazılım açısından da ayrıştırmaya çalışıyor. Google Asistan tabanlı asistan uygulaması Bixby, sesli komutlarla kullanısına pek çok konuda yardımcı olabiliyor. Apple’ın Siri’si için en yakın rakip diyebiliriz bu ve benzer Google Asistan uygulamaları için.

18:25 Yuvarlak hatlara sahip tasarımla gelen S8’in arka bölümde tek kamerası bulunuyor. Çift kamera beklentisi boşa çıktı. IP67’yle suya ve toza dayanıklılık var. S8’de 3000, S8+’ta 3500 mAh pil var. İki model de kablosuz şarj destekliyor. Ayrıca iris okuyucu da bulunuyor. Note 7’de sunulan bu özellik, tek bakışla telefonu açmaya yarıyor.

18:18 Ve nihayet S8 ve S8+ gösterildi! Beklendiği gibi S8’in fiziksel home düğmesi yok.

18:15 Samsung Galaxy S8’in ilk deneyim paylaşımları bazı yabancı sitelerde çıkmaya başladı. Beklendiği gibi çerçevesiz ekranı var.

18:10 New York’ta gerçekleştirilen ana lansmana naklen yayınla bağlantıya geçildi. Kısa bir genel tanıtım filmi gösterildi. Akıllı telefon, 350 kamera ve sanal gerçeklik gözlüğünün hayatımıza kattıklarına dair etkileyici bir filmdi.

18:00 Samsung Electronic Türkiye Başkan Yardımcısı Tansu Yeğen sahneye çıktı ve Galaxy S8 lansmanını başlattı. Az sonra New York’taki lansmana naklen yayın bağlantısı başlatılacak.

17:45 İstanbul Ayazağa’daki Volkswagen Arena’da yüzlerce sektör temsilcisi ve medya mensubunun katılımıyla Samsung’un yeni telefonu Galaxy S8’in lansmanı gerçekleştiriliyor. Lansman için salona alındık ve tanıtım başlamak üzere.

Başa dön tuşu