Ürün İnceleme: Samsung Galaxy Note5

Akıllı telefonda büyük ekran sevenlerin favori serisi Samsung Galaxy Note, yeni modeliyle huzurlarınızda. Yeni Galaxy Note5’in ekranı daha kaliteli, donanımı daha güçlü, tasarımı daha güzel, kamerası daha başarılı ve kalemi daha akıllı.

Performans, tasarım, ekran, kamera ve diğer ek özelliklerine tek tek tam puan verdiğim ürün sayısı bir elin parmaklarını geçmez. Samsung’un Note5’i onlardan biri. Yüksek performanslı ve kaliteli bir akıllı telefondan çok daha fazlasını sunmayı başaran Galaxy Note5’te not alma deneyimini daha zevkli ve kolay hale getiren S Pen, rakipleriyle arasındaki farkı açıyor. Üstelik Note5’e, ekranı kapalıyken bile yazı yazmak mümkün hale geldi.

Galaxy Note 5 - E

Samsung, Note serisi ile ilk jumbo boy telefon üreten şirket oldu. O dönemler pek çok üretici, “tuğla gibi” diyerek tiye aldıkları bu telefonun benzerlerini bugün yere göğe sığdıramıyorlar artık. Büyük boyutlu model çıkarmayan üretici kalmadı. Apple dâhil!

Türkiye’de pazara çıkmasından bir süre önce bu telefonu test etmeye başladım ve kabul etmem gerekir ki aramızda işin ötesine geçen bir ilişki oluştu.

Daha güçlü bir telefon

Yeni Note5’in gövdesi hem sağlamlık hissi veriyor, hem de kullanılan cam malzeme sayesinde estetik bir dokunuş yaratıyor. Metal kavisli kenarlar tutuş zevki kazandırıyor. Samsung’un S6 ve S6 edge ile başlattığı yeni tasarım anlayışı, Note5 ile sürmüş görünüyor. Ekstra dayanıklı 7000 serisi alüminyum ve Gorilla Glass 4 prim kombinasyonu Galaxy Note5’e dayanıklılık ve cazibeyi bir anda kazandırıyor. Siyah, beyaz, altın ve gümüş renklerle raflardaki yerini alan telefonun beni en çok etkileyen özelliği ise elbette akıllı kalemi.

Galaxy Note 5 - B

Notes serisinin ilk dört modelinde sürekli geliştirilen S Pen, Note5’te harika bir noktaya ulaşmış. Kullanması çok kolay, pratik ve eğlenceli. Yolda yürürken harf harf tuşlamaktansa kalemle tıkır tıkır yazmanın ne denli pratik olduğunu fark ettim. Hızlı not almanın, ekran görüntüsü üzerine not girmenin, karalama defterinin, akıllı seçimle kolay dosya yönetimi ve telefon kullanımının, görev notları oluşturmanın hayatı nasıl da düzene sokup kolaylaştırdığını adım adım öğretti bana Note5.

YAZININ DEVAMI

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı