ManşetMikro Mobilite

Lime, yeni elektrikli mobileti için test kullanımına başladı

Paylaşımlı mikromobilite devi Lime, California Long Beach'te yeni elektrikli motosikletler için pilot çalışmasını başlattı. Bir süredir scooter ve bisikletlerin dışındaki kullanımları karşılamak için yeni bir form üzerine çalışan Lime, bisiklet gibi sağlam ve rahat, ancak bir scooter gibi sürmesi kolay ve ehliyet ve kask şartı olmayan bir araç için hazırlıklarını hızlandırıyor. 

Citra adlı yeni araç, Lime’ın New York ve Washington’daki paylaşılan moped programlarını sessizce kapatmasından birkaç ay sonra, DC Lime , sürücülerin daha uzun süre dokunabilecekleri bir araç olarak Ocak 2021’de mopedleri karışıma sunmaya başladı. Lime sözcüsüne göre, şu an için bisiklet şeridine uygun araçlara yerleşti.

Lime’ın Long Beach’te yerde 1.000 aracı var ve Lime’a göre, umutların yaklaşık yarısının Citras ile değiştirileceği. Lime kesinlikle orada ölçekli olarak piyasaya sürülecek olsa da, şirketin Citra’yı henüz başka yerlere getirme planı yok.

Bunun nedeni, paylaşılan mopedlerin kalkış yapamaması veya her ikisi de saatte 20 mil hıza sahip olan Citra’nın Lime’ın Gen4 e-bisikletine benzer doğası olabilir.

Bununla birlikte, Citra bazı yükseltilmiş özelliklerle birlikte gelir. Örneğin, daha çok küçük, hafif bir moped gibi sürülür ve bu nedenle pedalları yoktur ve yalnızca gidonlarda bir gaz kelebeği ile ilerler. Yeni araçta ayrıca bir far, arka lamba, ön ve arka dönüş sinyalleri, bir korna ve saklama için kapatılabilir bir arka bölme bulunuyor.

Kurumsal iletişim kıdemli direktörü Russell Murphy TechCrunch’a “Yeni araçla daha fazla kadın sürücü almayı da umuyoruz” dedi. “Kadınların bunu, scooter’larda olamayacakları şekilde kendileri için olan bir şey olarak görmelerini istiyoruz. Oturması, yerden biraz daha alçak olması, görsel olarak biraz daha güvenli görünmesi gibi çeşitli bileşenler var çünkü altınızda daha sağlam bir araç var ama bir moped kadar ağır değil.”

Kadınlara uygun form faktörleri sağlamak, özellikle İngiltere’de kar amacı gütmeyen Women in Transport ve mikromobilite şirketi Voi’nin son araştırmasına göre, kadınların% 79’unun e-scooter kullanarak güvende hissetmediğini bildirdiği göz önüne alındığında, biniciliği arttırmanın kötü bir yolu değildir.

Yeni kullanıcıları çekmenin yanı sıra, Citra, Lime’ın her mikromobilite şirketinin varlığının operasyonel felaketi olan araçları şarj etmede potansiyel olarak nasıl tasarruf edebileceğinin bir örneği olacak. Citra, Lime CEO’su Wayne Ting’in bugün TC Oturumları: İklim aşamasında tartışacağı Lime’ın yeni, daha büyük pilleriyle inşa edilecek.

Lime’ın bu yaz Paris ve Bordeaux’da da piyasaya sürdüğü piller, Lime’ın mevcut pillerinin iki katı kapasiteye sahip. Şu anda 0,46 kWh’den yaklaşık 1 kWh kapasite içeriyorlar ve Lime, şarjlar arasında daha fazla zaman harcanmasına ve Lime’ın operasyon ekibinden daha az pil değişimine ihtiyaç duyulmasına yol açacağını söylüyor. Lime, şirkete göre son altı aydır San Francisco, Anvers ve Le Havre’da yeni pillerini test ediyor.

Murphy, “Yolculuk sonu derecelendirmeleri veren sürücülerden, yeni aküsü kullanan araçlarda derecelendirmelerin daha yüksek olduğunu gördük” dedi ve bunun özellikle sürüş sırasında ölmemeyi başaran% 30’un altındaki pil gücüyle başlayan yolculuklar için geçerli olduğunu belirtti.

Başa dön tuşu