Ariel Nomad

Çok sevdiğiniz Ariel Atom’un arazide yol almasını ister misiniz? Bunu kim istemez? Neyse ki Ariel mühendisleri de bizim gibi düşünmüş ve Nomad’ı ortaya çıkarmış. Land Rover Defender’ı kıskandırma zamanı…

Şasi

Bir Twingo’dan daha kısa olan otomobilin şasisi, tıpkı Atom’da olduğu gibi, değişken çaplı çelik barlardan oluşuyor. Toplam ağırlık 670 kg.

ariel-nomad-4-1

Motor

Nomad’ın kalbinde Honda’nın K24 kodlu, 2.4 litrelik, 4 silindirli, 16 supaplı i-VTEC motoru bulunuyor. Bu ünite 238 bg güç ve 300 nm tork üretiyor.

Süspansiyonlar

Bilstein logolu amortisörler ve ayarlanabilir, iki parçalı Eibach alüminyum yaylar Nomad’ın arazideki yol tutuş karakterini şekillendiriyor. İster ağır off-road yapın, ister ralli etabına çıkın… Otomobilin süspansiyonlarını dilediğiniz şekilde ayarlayabilirsiniz.

ariel-nomad-5-1

Sürüş

Arkadan itişli olarak tasarlanan Nomad yerden 300 mm yükseklikteki hafif gövdesini 71 derecelik tırmanış, 82 derecelik iniş açısıyla yürütebiliyor. Aracın 0-100 zamanı ise, hazır olun, 3.4 saniye! Ya da bu değerleri bir kenara bırakıp Ariel’in hazırladığı şu videoya bir göz atın: https://youtube.com/watch?v=XEIUGZaQqgo

Tekerlekler

15 ila 18 inç aralığında değişen jantların üzerini toprak, çamur, kum hatta asfalt lastiğiyle bile kaplama şansınız var.

[gg_banner name=”start-shopping” type=”responsive” width=”100%” height=”500″][/gg_banner]

Gövde

Nomad’ın gövdesinde çok az sayıda plastik parça bulunuyor ki bunlar yollardaki plastik konilerle aynı malzemeden, polietilen’den, üretiliyor. Aracı ön cam, silecek (evet, silecekler bizce de çok seksi) yahut tente gibi opsiyonlarla donatabilirsiniz.

ariel-nomad-6-1

Koltuklar

Bir çift gerçek yarış koltuğu ve dört noktalı emniyet kemeri… İnsan arazide daha ne ister? Ayrıca koltukların 5 farklı ayar seçeneği mevcut.

Başa dön tuşu