OTOMOTİV

Yeni Araba Alanlar İçin İhtiyaç Listesi

Park sensörlerinden bagaj düzenleyicilere, şarj aletlerinden araç kameralarına; yeni araba sahiplerinin hayatını kurtaracak ürünler bu yazımızda!

Modern insanlar olarak hayatımızın ciddi bir kısmı arabalarımızda geçiyor diyebiliriz. Büyük bir şehirde yaşıyorsanız günlük vaktinizin belki 4-5 saatini sabahları ve akşamları olmak üzere işinize gidip gelmek için arabada geçiriyorsunuz. Bu bakımdan araba içi konforu ve araba kullanım güvenliği oldukça önemli. Araba kullanma güvenliği ve konforu araç içi aksesuarlarıyla hiç düşünmediğiniz kadar arttırılabilir. Özellikle yeni bir araba aldıktan sonra ilk iş araç içi düzenleme ve aracınızı sizin için en konforlu, keyifli hale getirmek üzere araba için güzel aksesuarlar almak isteyebilirsiniz. O zaman sıra arabalar için aksesuarlar listesi yapmaya geldi. Bu rehberimiz size bu konuda çok yardımcı olacak. Bakalım araba aldıktan sonra yapılması gerekenler ve alınması gerekenler nelerdir?

Park Sensörleri

Aracınızda park sensörü yoksa bu teknolojiden maruz kalmayın. Eski model araçlarda pek bulunmayan bu sistem özellikle şehirde zor parkların en büyük yardımcısı . Düşük maliyetlerle edinebileceğiniz en basit park sensörleri aracı yanaştırırken öterek yaklaştıkça sizi uyarıyor. Bu konuda bütçeniz arttıkça aracınıza ekranlı multimedya sistemi döşeyerek kameralı park sistemi edinmeniz de mümkün. Dilerseniz yalnızca arka tarafı değil, aracın dört bir yanını göstererek park etmenizi sağlayan gelişmiş sistemler de mevcut. Park sistemi kamerası olarak dikiz aynasını kullanabileceğiniz görüntü sistemleri de listenizde olmalı.

Bagaj Düzenleyici

Bagajda optimum düzeni sağlamak ve bagajı verimli kullanmak oldukça önemlidir. Araba aldıktan sonra yapılması gerekenler arasında bagaj büyüklüğünü gözden geçirmek, yerleştirme için denemeler yapmak yolculuklar için işinizi kolaylaştıracaktır. Araba için aksesuar seçenekleri arasında olan bagaj düzenleyiciler sayesinde bagaja tutturabileceğiniz, bu sayede bagaj içerisindeki boş yeri verimli kullanabileceğiniz farklı seçenekler yer alır.

Araç Kamerası

Günümüzde araç kamerası bazı ülkelerde olmazsa olmazlardan. Bu kameralar yol halindeyken aracınızın seyrini kaydediyor. Olası bir kaza durumunda olan biteni kanıtlamak için iyi bir ekipman olan kameralar sayesinde maduriyet durumunda delil elde edebiliyorsunuz. Yol görüntüleri pek çok eşsiz anı da görüntüleyebiliyor.

[gg_banner name=”start-shopping” type=”responsive” width=”100%” height=”500″][/gg_banner]

Bardak Tutucu

Arabanızda sıcak bir şeyler içmeyi seviyorsanız, yeni araba ile birlikte yolculuklarınıza konfor ve keyif katabilirsiniz. Bardak tutucu, kahvenizi dökülmeden tutar ve salgın döneminde kendi kupanızla rahatça kahvenizi yudumlamanızı sağlar.

Cam Filmleri

Özellikle güneşin kavurucu sıcağından, dik gelen ışınlarından sizi koruyacak bir kurtarıcı cam filmleridir. Aracınızı çevreleyen camlar farklı filmler ile karartılarak güneş ışınlarının aracın içinde yarattığı ısınmayı ve gözünüze direk gelen güneş ışığını azaltıyor. Cam filmi, araç içi mahremiyeti konusunda da iyi bir önlem. Dışarıdakilerin araç içini görmesini çok istemiyorsanız, dışarıdan görünmeyi önleyici ölçüde cam filmi kullanabilirsiniz.

USB Şarj Aleti

Aracınızda usb girişi yoksa veya usb ile şarj etmeyi kolaylaştırmak ve birden fazla elektrik girişine sahip olmak isterseniz çakmak girişini usb’ye dönüştüren aksesuarlardan edinin. Bu sayede araç içinde telefon veya nevigasyon cihazlarınızın şarjını düşünmek zorunda kalmassınız. Usb şarj aletleri girişleri birden fazla olacak şekilde dağıtabilmektedir. Bizden tavsiye seçeceğiniz şarj aletinin amper ve volt çıkış değerlerini cihazınızla uyumlu olduğunu kontrol edin.

Harici Aydınlatma

Led teknolojisi ile oldukça az şarj ile yoğun aydınlatma sağlamanız mümkün. Tavsiyemiz aracınızda yerinize göre ledli bir harici aydınlatma bulundurmanız. Yine çakmak ünitesinden şarj olabilen düzeyde bir aydınlatma cihazını arabanızla yaşayacağınız olası olaylarda ve kamp ve piknik etkinliklerinde rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Araç Buzdolabı

Araç aküsü ile çalışan, içerisine içecekleri koyabileceğiniz küçük bir buzluk büyüklüğünde araç buzdolabı özellikle sıcak günlerde ve uzun yolculuklarda hiç fena fikir değil. Şehirde uzun saatler trafikte geçirenler için soğuk kahveler, sodalar ve pek çok içecek elinizin altında soğuk olarak yer alacak.

Kıyafet Askısı

Yeni bir araba içinden inerken yeni bir takım elbise giyiyor ve ceketinizin ütüsünü önemsiyorsanız bu seçenek tam sizlik. Ön koltuk kafalığına takılan kıyafet askısı ile ceketlerinizin ütüsü yolculuktan etkilenmez.

Başa dön tuşu