OTOMOTİV

Motosiklet Nasıl Yıkanır?

Evde motosikletinizi yıkamak için nelere ihtiyacınız var? Kendi imkanlarınızla motosikletinizi nasıl temizleyebilirsiniz? İşte karşınızda motosikletinizi evde yıkama tüyoları!

Motosiklet yıkama işlemini sizin için yapan servisler bulunsa da siz bu yolu tercih etmek istemeyebilirsiniz. Maddi ve manevi değerli bir eşya olduğu için de bir başkasına emanet etmek istemiyor olmanız gayet doğaldır. Maddi veya zamansal olarak tasarrufta bulunmak istediğiniz zamanlar da olabilir. Veya sadece sevdiğiniz için aracınızın temizliğini kendiniz yapmak isteyebilirsiniz. Ayrıca bu etkinlik size yeni bir hobi de kazandırabilir.

Birçok insan gibi siz de motorunuzu her zaman temiz ve bakımlı görmek istersiniz. Motosiklet temizleme işlemi belli ölçüde bilgi ve pratik gerektirir. Parça ve dokusuna zarar vermeyen malzemeler kullanarak bu işlemi gerçekleştirmeniz kullanım ömrünü ve aldığınız verimi artırabilir. Gerekli bilgileri edindikten sonra kolay ve pratik bir şekilde dilediğiniz zaman temizlik işlemini yapabilirsiniz.

Profesyonel bir temizliğin ipuçları

Aşağıda sizler için hazırladığımız motosiklet yıkama yöntemlerini inceleyerek daha hoş görünümlü ve temiz bir araca sahip olabilirsiniz. Motorunuzdaki her bölümün işlevi farklıdır ve bu yüzden her kısmı aynı yöntem ve malzeme ile temizlememeniz önerilir.

Örneğin bazı sert yapıdaki malzemeler cilaya veya dokuya zarar verebilir. Aracınızı aşındırmayan ve cilasına zarar vermeyecek olan temizlik ürünlerini tercih edebilirsiniz.

Aracın  elektrik tesisatına ve diğer hassas bölümlerine su veya çeşitli temizleme ürünlerinin temas etmemesine dikkat etmelisiniz.

İhtiyaç duyduğunuz durumlarda sizin için önemli ve gerekli olan ulaşım aracınızı pratik bir şekilde temizlemenizi sağlayan ipuçlarını yazımızın devamında bulabilirsiniz. Profesyonel bir temizlik için sizi motosiklet nasıl yıkanır yazımıza davet ediyoruz.

Evde motosiklet nasıl yıkanır?

Motosikletler bazı insanlar için bir ulaşım aracı olmaktan çok bir tutkudur. Özellikle bu insanlar için değer verdikleri bir eşyanın temizliğini kendileri yapmaları önemli bir konudur. Bu işlemi kendiniz yapmanızın bir diğer avantajı da ihtiyaç duyduğunuz her an kendi imkanlarınız ile temizleyebilmenizdir.

GittiGidiyor’da bulunan oldukça çeşitli  motosiklet yıkama malzemeleri ile motosikletinizi en etkili şekilde yıkayabilir ve keyifle kullanmaya devam edebilirsiniz.

  • İşe motor üzerinde bulunan ıslandığında zarar görebilecek eşyaları almakla başlayabilirsiniz.
  • Motosikletin soğuk olduğundan ve vitesin boşta olmadığından da emin olmalısınız.
  • Daha sonra egzoz kısmını içine su gitmeyecek şekilde kapatmanız gerekir.
  • Bahçeniz için kullandığınız bir hortumu yıkama için kullanabilirsiniz. Tazyikli su kullanmamaya özen göstermelisiniz.
  • Hortum kullanmak kolay bir şekilde yüzeyde bulunan tozların kolay bir şekilde akmasını sağlar. Nötr deterjanlar motosiklet temizlemeye uygun olan bir üründür. Bir kovanın içine belli bir miktar deterjan koyup sulandırarak kullanabilirsiniz.
  • Aracın üzerinde yağ kalıntısı varsa yumuşak gres yağı gidericisi işinizi oldukça kolaylaştırabilir. Motosiklet yıkama şampuanı genel olarak aracın tüm yüzeylerine uygulanabilir.

Ayrıca GittiGidiyor’da genel ve belli parçalar için özel kullanıma uygun çeşitli sprey ürünleri de işinizi kolaylaştırabilir. Örneğin motosikletin en önemli parçalarından olan zincir temizliği için fırçalar mevcuttur. Bu gibi ürünler kullanım alanlarında maksimum temizlik sağlarken herhangi bir zarar da vermez. Temizlik spreyleri ise bakım yapma özelliği ile ekstra fayda sağlar.

Tüm bu işlemler sonrasında yüzeyde herhangi bir deterjan kalıntısı olmamasına dikkat etmeniz gerekir. Kalan tortuların bazı parçalara zarar verme riski olduğu için oldukça önemli bir konudur.

Kurulama sırasında ise yumuşak dokulu bir bez tercih etmeniz önerilir. Böylece çizilmelerin önüne geçebilir ve aracınızı güzel görüntüsünü bozmamış olursunuz. GittiGidiyor’da motosiklet yıkama nasıl yapılır ve yardımcı ürünler nelerdir inceleyebilir ve güzel bir motor görüntüsünün keyfini çıkarabilirsiniz.

Motosiklet yıkama malzemeleri nelerdir?

Motorunuzu kendiniz yıkıyorsanız, birkaç yardımcı malzeme ile işinizi büyük ölçüde kolaylaştırabilir ve daha keyifli hale getirebilirsiniz. GittiGidiyor bu alanda ihtiyacınız olan çeşitli seçenekleri sizlere sunar. Örneğin motosiklet yıkama seti oldukça avantajlı ve kullanışlı bir seçenektir. Set içerisinde genel temizlik, zincir yağlama, motor temizleyici, lastik parlatıcı ve koruyucu sprey ve yıkama şampuanı bulunur.

Lastik spreyi, lastiklerin parlamasını ve korunmasını sağlar. Toz tutmasını geciktirir ve güneş ışınlarına, çatlamaya, kurumaya karşı daha dayanıklı hale getirir. Motor spreyi ise elektronik sistemlere ve boyalı yüzeylere zarar vermeden koruma, parlaklık ve temizlik sağlar.

Zincir spreyi ise bir koruma tabakası oluşturarak zinciri daha dayanıklı hale getirir ve gıcırdama olmasını engeller. Zincir fırçası ise nazik bir şekilde burada bulunan kiri temizlemenizi sağlar.

Motoru etkili ve zarar vermeden temizlemenize olanak sağlayan süngerler de oldukça kullanışlıdır. Fiber optik yumuşak yapılı bezler ile yıkama sonrası yüzeye herhangi bir zarar vermeden kurulayabilir ve kusursuz bir görünüm elde edebilirsiniz.

Motor nasıl yıkanır ve hangi malzemeler gerekir, artık biliyorsunuz! GittiGidiyor’dan tüm bu malzemeleri temin edebilir ve istediğiniz her an tertemiz bir motora sahip olmanın tadını çıkarabilirsiniz.

Motosiklet yıkama makinesi nedir ve nasıl kullanılır?

Hem motorunuzu kendiniz yıkamak hem de daha az zaman harcamak isterseniz, bu tam size göre bir ürün olabilir! Motosiklet yıkama makinesi içerisinde bulunan su ve deterjanı basınçlı bir şekilde püskürten bir mekanizma ile çalışır. Püskürtme yaptığı için en dar noktalara kadar ulaşıp temizleyebilir.

Farklı modellerin kendine has özellikleri bulunur. Belli bir su kapasitesi, hortumu ve püskürtme başlığı bulunur. Bazı modellerde su ve deterjan için ayrı püskürtme bölümleri bulunabilir. Taşınabilir olduğu için kullanımını tek bir alanla sınırlamanız gerekmez. Dilediğiniz her yerde motorunuzu kolay bir şekilde temizleyebilirsiniz.

Derinlemesine ve hızlı bir şekilde yıkama işlemini yapmanıza imkan veren bir üründür. Motosiklet nasıl temizlenir bilmiyorsanız, pek tecrübeli değilseniz veya hızlı bir şekilde yıkamak istiyorsanız severek kullanacağınız bir makinedir.

GittiGidiyor’da motor temizliği için pek çok farklı seçenek bulunur. Size en uygun olduğunu düşündüğünüz pratik bir şekilde satın alabilirsiniz.

Başa dön tuşu