OTOMOTİV

Araç İçi Telefon Tutucu Çeşitleri

Sürücüler için araç içinde telefonlarını koyacakları yer ve buna ulaşım oldukça önemlidir. Gelişen teknolojiyle buna da çözümler bulunmuştur. Araç içi telefon tutucuları inceleyerek sizin için en uygun modele karar verebilirsiniz.

Her ne kadar araç içinde telefon kullanmanın büyük riskleri olsa da araç telefon tutucular sayesinde artık akıllı telefon kullanıcıları güvenli bir şekilde konuşma, iletişim kurma ve müzik dinleme gibi işlevleri gerçekleştirirken aynı zamanda navigasyon özelliğinden de faydalanabilir.

Yolculuk sırasında güvenli bir şekilde birden fazla işlemi gerçekleştirmeye yarayan araç içi telefon tutucuları, sürücüleri telefonları için uygun bir yer bulma zahmetinden kurtarırken aynı zamanda birçok fonksiyonu da beraberinde getirir. Üstelik günümüz teknolojisiyle tasarlanan araç telefon tutucu modelleri universal özelliklere sahip olup her model telefonla uyumlu çalışabilirken aynı zamanda şık ve modern görünümleriyle de dikkat çeker. Araç içi lüks telefon tutucu modelleriyle tarzınıza aracınıza da yansıtabilirsiniz.

Eğer siz de fiyat/performans olarak iyi bir araç telefon tutucu tavsiyesine ihtiyaç duyuyorsanız yazımızın devamında konuya dair gerekli tüm bilgilere ulaşabilirsiniz.

Araç Telefon Tutucu Modelleri Nelerdir?

Monte edilerek kullanılan ve mıknatıslı araç telefon tutucu olarak ikiye ayrılan bu işlevsel aletin çoğu modeli kendi içerisinde farklı fonksiyonlar barındırır. Bu nedenle en iyi araç içi telefon tutucu modellerinin aslında sizin beklentinize en çok cevap veren model olduğunu söyleyebiliriz. Fakat genel olarak başta belirttiğimiz iki temel modelin farklı avantajları bulunur.

Monte edilerek kullanılabilen araç içi telefon tutucu modelleri özellikle kullanım rahatlığı açısından oldukça fazla tercih edilebilir. Kullanımı sırasında şarj imkânı da bulunan bu şarjlı araç telefon tutucular özellikle trafikte telefonunu yoğun olarak kullananlar için pratik bir çözüm sunar. Ek olarak bu modellerin içerisinde farklı zamanlarda hem araç göğsü telefon tutucu hem de içecek tutucu olarak kullanabileceğiniz çok işlevli olanları da bulunur.

Mıknatıslı araç içi telefon tutucu modellerinde ise sahip olduğunuz araç telefon tutucu mıknatıs sayesinde farklı şekillerde konumlandırılabilir. Bu modeli kullanmak için yapmanız gereken tek şey akıllı telefonunuzun arka kapağına küçük bir mıknatıs kiti yapıştırmak olacaktır. Böylece yer kaplamayacak ve yüzeylerde iz bırakmayacak şekilde size uygun bir kaliteli araç telefon tutucu sahibi olabilirsiniz.

Bu modellere ek olarak beklentilerinize göre vantuzlu araç telefon tutucu modellerinden de yararlanabilir, 360 derece dönebilen ve uzunluğu ayarlanabilen vantuzlu torpido üstü teleskobik araç telefon tutucuseçeneklerini de değerlendirebilirsiniz. Torpido üstü araç telefon tutucu modelleri genellikle universal üretildikleri için farklı araçlarda kullanıma da olanak sağlarlar.

Eğer tüm bunlardan ayrı olarak telefonunuzun göz hizanızda bulunmasını istiyorsanız dikiz aynasına takılan araç içi telefon tutucu modellerine de mutlaka göz gezdirmelisiniz.

Araç Telefon Tutucu Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Telefon tutucu seçimi aslında basit gibi görünse de içerisinde birçok ayrıntı barındırır. Trafik koşullarında telefon kullanmanıza olanak sağlayan bu konforlu aletin her şeyden önce güvenliğinizden sorumlu olduğunu unutmamalısınız. Bu bağlamda araç telefon tutucularında aranan temel özellikleri şu şekilde sıralayabiliriz;

  • Yolculuk sırasında oluşabilecek herhangi bir sarsıntı ya da ani fren sırasında telefona zarar vermemesi açısından ultra sabit olmalı. Yatay ya da dikey fark etmeksizin konumlandığı her açıyı koruyabilmeli.
  • Gün içerisinde sürekli kullanacağınız için estetik görünüşlü ve kaliteli bir malzemeye sahip olmalı. Şarjlı silikon araç telefon tutucuları malzeme olarak en çok tercih edilen modeller arasında. Çünkü bu malzeme basit darbeler sonucunda kırılmaz, kısa bir süre sonra bozularak sizi zor durumda bırakmaz.
  • Araç kullanırken sizi zorlamaması açısından kolay ve çabuk ulaşılabilir bir yere yerleştirilebilmeli. Böylece yalnızca tek elle telefon kullanırken yoldan gözünüzü ayırmak zorunda kalmazsınız.
  • Telefonunuzun boyutuna bağlı olmaksızın Universal bir model olmalı. Böylece aracı kullanan ikinci bir şoför ya da kullanılan farklı telefonlar için herhangi bir sorun teşkil etmez. Bu bağlamda manyetik araç telefon tutucularının oldukça kullanışlı olduğunu söyleyebiliriz.
  • Alacağınızı model temel ihtiyaçlara hitap edebilmeli. Örneğin gün içerisinde şarj problemi yaşıyorsanız araç içi şarjlı telefon tutucular sizler için çok daha avantajlı olabilir.
  • Fiyat/performans dengesine sahip olmalı. Piyasadaki birçok araç içi telefon tutucu fiyatları makul olsa da elbette farklı özellikler eklendikçe fiyatlar da artabilir. Bu nedenle günlük araç kullanma süreniz ve bu süreye dahil olan telefon ihtiyacınıza bağlı olarak şarj özellikli ya da sensörlü araç telefon tutucularıgibi daha yüksek fiyatlı fakat oldukça başarılı bir performansa sahip modelleri seçebilirsiniz.
[gg_banner name=”start-shopping” type=”responsive” width=”100%” height=”500″][/gg_banner]

Araç Telefon Tutucu Nasıl Takılır?

Birçok modele sahip araç telefon tutucularının en temel avantajı öncesinde de bahsettiğimiz gibi sürüş sırasında farklı eylemleri de gerçekleştirmenize de olanak sağlamasıdır. Üstelik bu eylemleri yerine getirirken dikkat dağınıklığını en aza indirerek size konfor ve güvenliği bir arada sunar.

Telefon tutucular sahip oldukları farklı boyut ve işlevler sayesinde araç sürüşü esnasında telefonunuza kolayca ulaşabilmenizi sağlar. Ayrıca telefonu sabit tutması ve herhangi bir kaza durumunda koruma altına alması da sundukları avantajlar arasındadır. Araç içi telefon tutucuyu aldıktan sonra kutu içerisinden çıkan kullanım kılavuzu sayesinde kolayca aracınıza takabilirsiniz. Kutu içeriğinden çıkan metal plakayı telefonunuzun arka kısmına yapıştırın. Ardından telefon tutucuyu da araç içinde uygun gördüğünüz alana monte etmeniz yeterli olur.

Araç telefon tutucu mıknatıs ve manyetikli modeller herkesin uygulayabileceği basit bir kullanım sağlarlar. Üstelik doğru model ve malzemeyi seçtiğiniz takdirde bu aletleri uzun yıllar hiçbir problem yaratmadan kullanabilirsiniz.

Telefonda yer alan navigasyon programını sürüş esnasında eller serbest bir şekilde kullanmaya olanak sunarak adres bulma işlemini kolaylaştırmalarının yanı sıra lüks tasarımları sayesinde araç içerisinde şık bir aksesuar olarak eklenebilirler.

Kısacası araç içi telefon tutucular trafikte geçirilen zamanı sizler için olabildiğince kolaylaştırarak telefon ve araç kullanımınızı güvenli bir hale getirir, zamandan tasarruf etmenize yardımcı olurlar.  Araç içi telefon tutucu fiyatları alacağınız modele ve özelliğe göre değişir. Araç telefon tutucu tavsiye ve yorumlarını GittiGidiyor’dan inceleyerek hızlı karar verebilirsiniz.

Başa dön tuşu