ManşetMikro Mobilite

Hisse fiyatı çok düşük olduğu için Bird, NYSE’den uyarı aldı

Scooter ve mikromobilite şirketi Bird, en azından New York Menkul Kıymetler Borsası'nı (NYSE) listelemek istiyorsa, biraz daha yüksek bir irtifada uçmak zorunda. Şirket, Cuma günü NYSE'den hisse fiyatının borsanın kote bir şirket için A Sınıfı Ortak Hisse Senetlerinin art arda 30 günlük bir işlem dönemi boyunca en az 1,00 ABD Doları olması şartıyla "uyumlu olmadığı" haberini aldığını belirten bir basın açıklaması yayınladı.

Bird’ün hisse fiyatı, geçen Kasım ayında bir SPAC birleşmesi yoluyla piyasaya sürülmesinden bu yana oldukça tutarlı bir düşüş yörüngesi izledi. Kapanış fiyatı, 2022 için ilk mali üç aylık kazançlarını bildirdiği Mayıs ayının ortasından bu yana hisse başına 1 doların altında kaldı. Bu sonuçlar, gelir, brüt marjlar ve sürüş karının çeyrekten çeyreğe düştüğünü gördü – bu sürüş karları yıldan yıla önemli ölçüde arttı.

NYSE’den gelen uyumsuzluk notu, derhal listeden çıkarılma anlamına gelmiyor.  Bird’e uyum içinde geri dönmesi için altı ay veren bir ön adım bu ve art arda 30 işlem günü boyunca ortalama hisse fiyatını en az 1 dolarlık bir hisse senedi fiyatına sahip tutmak ve aynı ayın son işlem gününde 1 doların üzerinde bir hisse değerine sahip olmak anlamına geliyor. Suyun üzerine çıkmak için Bird, açıklamasında, ters hisse senedi bölünmesi (hissedar onayı bekleniyor) dahil olmak üzere bir dizi seçeneği değerlendireceğini söylüyor.

Bird’ün hisse fiyatı işlem gününde 0,5558 dolardan kapandı.

Başa dön tuşu