Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
OTOMOTİV

Kolunda 51 yıl boyunca sinyal kolu taşıdı

Klasik otomobil sahiplerinin mutfak dolaplarını, bazaları ve kitaplıkları ‘eski’ parçalarla doldurmalarını oldukça normal karşılarız. Peki Arthur Lampitt isimli adamın, kolunda 51 yıl boyunca Ford Thunderbird sinyal kolu gezdirdiğini söylersek ne dersiniz?

Bay Lampitt, bundan 51 yıl önce, 63 model Thunderbird’ü ile kaza yapmış. Kazada kalça kemiği kırılan ve uzun süre tedavi gören adamın kolunda herhangi bir kırık tespit edilmediği için yaraları temizlenip sarılmış. Kısaca, ortada kırık bir kalça varken kimse koldaki yaralara dikkat etmemiş.

İyileştikten sonraki dönemde havaalanında kolunda metal tespit edildiyse de, acı duymadığı için uzun yıllar boyunca durumu hiç irdeleyemeyen Lampitt, 51 yıl sonra kolu ağrımaya başlayınca doktora görünmeye karar vermiş.

Ameliyatın ardından kaza yerinde çekilen fotoğrafları inceleyen ve sinyal kolunun fotoğraflarda yer almadığını gören adam, 51 yıl boyunca kolunda sinyal kolu gezdirdiğini fark etmiş ki şu sıralar kolundan çıkan parçayı anahtarlık yapmayı planlıyormuş. Bizce o parçayı güncel otomobilinde kullanmalı ve bir sonraki kazasını beklemeli.